Kontracepcija

Vikela

Nataša Šemnički, dr. med.

Mario123456789 ,

nije poznata povezanost

l.p.

ivaaaan

zadnja menstruacija je bila 28.10. Imala sam "rizican" odnos 10.11 ujutro oko 1h s deckom tj. nije ulazio, ali je trljao penis po vagini 2 puta, nije svrsio naravno nigdje blizu vagine, ali imala sam taj osjecaj da nesto moze biti od drugi puta da nije ostalo spermija iako je prije toga imao "pre cum" dosta. U roku od 24h tocnije oko 20h sam popila vikelu. Nakon 8 dana tj. 18.11 dobila sam krvarenje 5 dana, u pocetku jako i tamno ured smeckasto, pa onda sutra dan crveno i idalje jako, 3 dana onda je bilo oskudno smedjkasto krvarenje takodjer na pocetku sam imala par puta grceve u stomaku kao i kod menstruacije malo slabije mozda. Dali sada da ocekujem menstruaciju, ili se ovo racuna kao menstruacija zbog vikele ili je ipak nesto drugo?

Nataša Šemnički, dr. med.

ivaaaan ,

ako menstruacije ne dođe u očekivano vrijeme onda je to bila menstruacija.

To so već ne brojeno puta objasnili !

L.p.

belma12345

prije 9 dana sam popila vikelu 11 sati posle odnosa, jos uvijek nema krvarenja, redovno krvarenje treba biti 21 maja, jer je ciklus redovan, molim vas otklonite mi brigu recite mi da li je uredu da jos nemam krvarenja,a niti simptome menstruacije ni trudnoce,a problem je sto je to bilo u sred plodnih dana, njegova nekontrola da je sve je zavrsilo u meni, prije 2 godine sam pila vikelu i dobijem odmah nakon 6-7 dana, bez obzira na termin,posto spermij moze zivjeti vise dana, da li postoji mogucnost da sljedeci dan dodje do oplodnje poslije pijenja vikele, jer je jako puno ejakulata bilo i danima je pomalo izlazilo? molim vas odgovorite na moja pitanja, unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je i ne dobiti krvarenje nakon sedam dana. Menstruacija će nastupiti u očekivano vrijeme ili koji dan kasnije.

belma12345

dobro hvala,a 15 dana od vikele a ja jos nisam dobila,jako sam zabrinuta.. ginekolog kaze da je jos rano za test, ,a da li doksiciklin utice na vikelu, jer sam imala neku upalu tih dana pila doksiciklin,..?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite, ne radi se o trudnoći.

belma12345

znam da sam dosadna,al nadam se da razumijete, ja ludim, menstruacije jos nema a svi me tjese i vi i ginekolog kako ne trebam brinuti, mene ubija to sto je nastala 3 sedmica od vikele,a svi drugi na ovom forumu su dobili posle 5-7 dana, najvise me brine doksiciklin koji sam uporedo pila, recite mi da li ce test pokazati da ga sad uradim,s obzirom da po terminu meni ne kasni, tek trebam za 5 dana dobiti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

dragance991

Djevojka mi je dobila 18-og imali smo odnos 25-og, kada je gotov prošlo, mislim da sam svršio u nju, nismo sigurni, popila je vikelu za 17 sati, imala je glavobolju i bolove u donjem dijelu stomaka, i još je boli stomak, nije imala krvarenje. Pa me zanima da li je sve uredu i kada bi trebala ponovo dobiti.
Hvala unaprjed
Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Za par dana od popijene vikele krvarenje a menstruacija u očekivano vrijeme.

dado07

imali smo nezaštićeni sexualni odnos i došlo je do svršavanja u vaginu, kako su kod djevojke bili plodni dani, 15 sati poslije uzela je tabletu za poslije vikela
međutim doslo je do kašnjenja očekivanog mjesečnog krvarenja tj. trebala je dobiti 13.11. međutim kasni, 20.11. uradila je test i bio je pozitivan na trudnoću
je li to znaći da je trudnoća sigurna ili mozda kasni zbog tablete pa je i test pozitivan, s obzirom na pročitano ovdje ne mogu da pronađem odgovor te Vas zato molim za odgovor,
unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o trudnoći svakako. Tableta spriječava samo ovulaciju. Ako do iste dođe tada postoji šansa za trudnoću. To se dogodilo u vašem slučaju.

kristijan1994

Postovani doktore.
Imali smo odnos dan posle menstruacije, znaci menstruacija je prosla juce a mi smo danas imali sex.Cuo sam je dan nakon sto prodje menstruacija najplodniji, pa da li je to tacno?Posto je odnos bio nezasticen nismo bili sigurni jesmo li dovoljno pazili(da li je izvadjen na vreme), i nakon 20h je devojka popila Vikelu.Kakvo je vase strucno misljenje?Devojka kaze da nije nista osetila drugi dan nakon sto je popila tabletu.Zanima me samo hoce li biti sve uredu?
Ocekujem cas odgovor.
Pozdrav, Kristijan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je ciklus redovit dan iza završetka menstruacije još uvijek spada u neplodne. Još je uzela i tbl. za dan polsije. Dakle trudnoća je isključena.

Ja1009

Da li Vikela može uzrokovati poremećaje rada srca, srčanog ritma, tačnije BLOK SRCA?

Molim Vas da mi pomognete sa odgovorom na pitanje, jer moram saznati uzrok iznenadnog AV Blocka koji se kod mene pojavio (pila sam Vikelu).

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da ne.

Plavusa_9

Imali smo spolni odnos i došlo je do pucanja kondoma, vikela tabletu sam popila nakon 5 sati, prošlo je sedam dana a nisam imala nikakve nuspojave... Kolike su šanse za trudnoću jer su mi tada bili plodni dani?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije došlo do ovulacije mali.