Kontracepcija

yasmin

BT121

Poštovani,
pijem jasemin tablete već 7 mjeseci. Kod pregleda za navedenu kontracepciju radila sam uzv jajnika i sve je bilo uredu. Danas sam ponovo radila uzv i ginekolog mi je rekao da imam policistične jajnike. Da li je moguće da su nastali korištenjem kontracepcije? Jer sam usporedila slike i ona prva je skroz uredna,jajnik čist bez ičeg, a ova nova je pun cista. Što bih sad dalje morala poduzeti? Ginekolog mi nije ništa savjetovao ,samo da dalje pijem tablete i da nije ništa strašno. Hvala na odgovoru LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nisu nastali od uzimanja yasmina. Uzimajte dalje navedenu terapiju.

ivana992

Poštovani doktore,

Pijem Yasmin tablete već 4 mjeseca i kako imam vrlo sporu probavu, liječnik mi je propisao Dulcolax (i tablete i čepiće). Rekao mi je da tabletu popijem navečer, a čepić da stavim ujutro. No, ja pijem Yasmin navečer te me strah da će mi Dulcolax umanjiti djelotvornost kontracepcije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće umanjiti. Prošlo je dosta vremena.

grila

Poštovani doktore,

Koliko dugo nakon uzimanja antibiotika (ampicilin) treba koristiti dodatnu zaštitu (uz Yasmin) .? Ne mogu pronaći taj podatak u uputstvima
Hvala.

P.S: Vjerujem da zbog vas mnoge žene mirnije spavaju, sve pohvale happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tijekom uzimanja antibiotika samo.

psy23

postovani,
pijem yasmin vec 2 mjeseca (ostalo mi je jos 7 tableta u pakovanju), medjutim ja vec zadnih 6-7 dana imam problema sa lupanjem i preskakanjem srca kao i ucestale migrene, pa razmisljam da prestanem uzimati kontracepciju vec danas prije zavrsetka pakovanja, jer me strah nuspojava koje su povezane s tim tabletama, i isto tako imam nizak pritisak i dijagnozu vakularne migrene. moje pitanje glasi, da li da zavrsim sa pakovanjem bez obzira na nuspojave ili mogu odmah prestati. i kolika je vjerovatnoca truzdnoce ako ih prestanem sad uzimati,zadnji odnos sam imala 07.12.. hvala vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite ih do kraja.

natagaga

Postovani imam jedno pitanje..mogu li pilule microgynon uzrokovati ceste upale..ili ijedne pilule opcenito?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu. Vjerovatno upale imate od nezaštićenih odnosa zbog neliječenih ili neadekvatno liječenih upala u rodnici. Sugeriram cervikalne briseve i terapiju kod vas i partnera prema antibiogramu.
Pilule također "isušuju" rodnicu i djeluju na ph rodnice te je stoga rodnica izloženija upalama.

pitalica121

Poštovani,
Pijem yasmin redovno u 23 h i nikad ne zaboravljam, međutim, u protekle dvije sedmice imam jako mekanu, kašastu, rekla bih i pomalo vodenastu stolicu, ali ne proljev. Mene zanima da li mi to može uticati na zaštitu, iako se stolica javlja nakon više od 7-8 sati od uzimanja tableta, ujutro i u toku dana (tj. nakon što se probudim) ?
Hvala Vam na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema učinka na djelotvornost kontracepcije.

sibenkica

Poštovanje,ovako moj ginekolog mi nije htio dati recept za kontracepciju jer bolujem od migrene.Sad mi nije jasno sto cu,decko ne želi s kondomom .Molim Vas hitno savjet mogu li ih ipak uzimat naravno uz nadzor doktora.Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Konzultirajte se s neurologom.

sibenkica

Pozdrav,ovako napisat cu Vam nalaz zadnji od neurologa

Dijagnoza-glavobolja

Ima mučnine,boli je jednom tjedno traje jedan dan

MR mozga uredan

EEG nalaz uredan

Neurološki status uredan

Vaše mišljenje smijem li ih uzimat,neurolog je rekao da ali da prekinem ako osjetim da mi se pogoršava glavobolja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

sencii

Pijem bromokriptin tablete jer imam povisen prolaktin kada sam zadnji put bila kod doktora rekao mi je da bi mi ukljucio dabroston za izazivanje ovulacije jer je desni jajnik trebao da ovulira al mi je rekao da nemoze zbog bromokriptina pa ja bi da cujem i vase misljenje dali moze te dvije tablete da se mjesaju prolaktin mi je 813 unaprijed se zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Duphaston nije lijek koji izaziva ovulaciju. Nešto ste pobrkali.
Ako uzimate Bromergon vjerovatno ćete ovulirati jer će se prolaktin uz njega jako smanjiti. Pitanje je doze i titriranja točne terapije.

pitalica121

Poštovani,
redovno pijem Jasmin. U nalazu urina su mi našli malo gljivica (kandidu) i ginekolog mi je propisao po jednu Diflucan tabletu za mene i momka (u apoteci su mi dali Funzol jer kažu da je to isto) i vaginalete Canesten 3. Funzol sam popila 18.04 u subotu, a zadnju vaginaletu sam koristila u utorak navečer (28.04).
U uputi Funzola ne piše da li smanjuje kontracepciju, ali piše da lijek stupa u interakciju sa oralnim kontraceptivima , a doktorica mi nije spominjala ništa o tome i ne znam šta to znači...
Možete li mi reći da li Funzol smanjuje dejstvo Jasmina ? Da li je sigurno da imam odnos bez dodatne zaštite u narednom periodu?
Lijep pozdrav i hvala Vam unaprijed big-smile

Dejan Šakoronja, dr. med.

Umanjuje učinak. Par dana dodarne zaštite.