Kontracepcija

Zaboravila sam popiti pilulu!!

sanjic88

Dobar dan..imam jedno veliko pitanje...redovito 4 mjesca pijem pilule Logest. 30.kolovoza dobila sam zadnju menstruaciju,a 3. rujna počela sam s novom kutijom pilula(znači prošli četvrtak). svaki dan ih pijem oko 9sati.
Prekjučer ujutro sam imala spolni odnos i dečko je svršio u mene, a ja sam navečer zaboravila popiti tabletu, skužila sam tek jučer oko 4h popodne i popila sam je u 4h, a tabletu za jučer sam poipla normalno u 9h..
Molim vas da mi odgovorite ako postoji mogućnost da sam ostala trudna????jako sam zabrinuta..
Unaprijed hvala.. SANJA

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nije moguće ostati trudan unatrag, u vrijeme kad ste popili tabletu redovno ste pili pilule. Koristite kondom 2 tjedna.

sanjic88

hvala vam puno.znači nema veze što sam popila tabletu tek drugi dan??a što ako ne koristim kondom?dali se svejedno moram paziti i imati kondom ako ne svrši u mene?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Morate, jer je kondom nepouzdana kontracepcija, a vi ste 2 tjedna nakon zaboravljene tablete u opasnosti od trudnoće. Ovulacija neće nastati za 5 minuta, treba joj vremena.

sanjic88

Hvala vam puno, a to što sam tabletu popila tek drugi dan nema veze?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

To je definicija zaboravljene pilule, popiti ju drugi dan happy

happybrana

Dobro večer

Dogodilo mi se isto što i djevojci prije mene, dakle zaboravila sam pilulu popiti u pon. u 12 i to sam primjetila tek u utorak u 12 kad sam isla piti za taj dan, popila sam obje, međutim u kutiji mi je ostala jos jedna pilula - za srijedu i u petak trebam dobiti menstruaciju, da li mogu zatrudnjeti pošto mi sad slijedi pauza od 7 dana? da kupim odmah kutiju i pocnem piti?

Hvala puno

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Možete odmah nastaviti novu kutiju, a možete i dva tjedna koristiti kondom, kako želite.

irinka

Lijep pozdrav!

Moj upit je slijedeći. Pijem Logest i zadnju sam pililu popila u utorak 24.11. i nakon toga je uslijedila pauza od 7 dana, a osmi dan točnije jučer 2.12. trebala sam krenuti s novom kutijom, međutim, zaboravila sam kupiti pilule i nisam bila u mogućnoti započeti novu kutiju redovito već sam to učinila tek danas prije podne dakle 9., a ne 8 dan nakon zadnje popijene. Ukratko prvu tabletu iz nove kutije trebala sam popiti jučer u 20.00 sati, a popila sam ju danas u 11 prije podne. S obzirom da sam skeptična prema savjetima apotekara, molim Vas za Vaš stručni savjet.
Unaprijed zahvaljujem!!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Samo za svaki slučaj koristite i kondom slijedeća 2 tjedna.

irinka

Da li to znači da danas počinjem kao s prvim danom ili da popijem još jednu u vrijeme kad ju inače pijem, dakle popila sam jutros u 11 i da li sada opet ili tek sutra kao i obično??
Hvala!!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

To je nevažno, u svakom slučaju koristite kondom.

Tamara018

meni treba hitno pomoc, pijem yasmin pilule vec tri meseca da bi mi sredile ciklus, i ovo sadashnje pakovanje sam pila svaki dan izmedju 19 i 21h, jednom sam popila u 01h, sinoc sam prvi put imala odnos od kad pijem pilule i ne znam da li to shto nisam uvek u minut pila utiche na shansu da ostanem trudna ? Dechko mi kazhe da popijem pilulu za dan posle ali ne zhelim to pre konsultacije

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pročitajte teme Važne informacije i Pilula za dan poslije - najčešća pitanja

petra4petra

Godinama unazad redovno koristim pilulu, ali jucer:

U 13:00h sam zaboravila pipiti pilulu
U 4:00h (15 sati kasnije) sam imala odnos sa deckom
U 5:00h (16 sati kasnije) sam se setila, i popila propustenu pililu
Danas bih nastavila normalno i popila pilulu u 13h.

Kakve su sanse da zatrudnim i da li da uzmem pilulu za dan posle?
Inace proslo je 14 dana od kako sam poslednji put dobila.

Natalija Beljo, dr. med.

Slobodno uzmite 13 pilulu i nastavite piti dalje po shemi.

succi

Drugi dan pijenja rozih tabletica (30.08.) sam imala seksualni odnos u kojem partner nije svrsio unutar, peti dan (1.09.)pijenja rozih tabletica sam napravila zakasnjenje od 11 sati ili cak 12 i tek tada popila rozu pilulicu. Poslije toga sam redovno nastavila piti tabletice. Opet sam imala seksualni odnos takodjer bez svrsavanja unutar (8.8.) i sad uzimajuci u obzir na ono veliko kasnjenje, sada sam u panici da nisam ostala trudna. Cak su me i grudi pocele da bole vise nego uobicajno. Da li mogu ostati trudna?

Natalija Beljo, dr. med.

Iz pitanja sam shvatila da Vam to nije prva kutijica jer pisete drugi dan uzimanja , a ne ciklusa tako da nema panike. Nastavite dalje po shemi. Ako sam krivo shvatila pišite.

Slaca

Molim Vas za savjet,
pijem yazz tablete zadnju godinu dana, ovog mjeseca, tačnije 19. tabletu sam preskočila i nastavila da pijem redovno. Bila sam u nekoj guzvi i nisam citala uputsvo samo sam nastavila piti po semi, a nisam tu 19. nikako ni popila. Nakon 2-3 dana imala sam odnos i na dalje. Juče sam popila zadnju bijelu i nisam dobial menstruaciju. da li da pocinjem s novim pakovanjem?? Jel moguce da sam trudna iako to "kao" nisu bili plodni dani??? Ako sam trudna mogu li te tablete uticati na plod???
Hvala vam unaprijed...

Natalija Beljo, dr. med.

Preskočivši samo tu jednu ništa se nije poremetilo, trudni niste. Nastavite dalje s novim blisterom.