Kontracepcija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4307 | Broj poruka: 50719

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Zaboravila sam popiti pilulu!!


Autor Poruka

žaba123

05.08.2018. 10:45

Dobar dan!

Jučer (subota, 4.8.) zaboravila sam popiti pilulu (Lindynette). Koristim ih 2 godine i ovo je prvi puta da mi se to dogodilo i obično ih pijem oko 9 navečer. Zaboravljenu tabletu popila sam danas (5.8.) u 9 ujutro. Zaboravljena pilila bila je 4. pilula po redu. Zadnji spolni odnos bez kondoma imala sam u srijedu, a s kondomom u petak. Zanima me imam li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

05.08.2018. 20:40

Poštovana, nema razloga za brigu, nadoknadili ste tabletu s otprilike 12 sati kašnjenja. U tom periodu kontracepcijska učinkovitost nije se smanjila.

miajak

06.09.2018. 10:30

Pijem logest pilule već par meseci.Bila sam na pauzi 7 dana regularno, posle toga sam popila pilulu, 8. Dana i tog dana imala odnose sa partnerom, sutra sam zaboravila uzeti pilulu i uzela sam je sledećeg dana sa više od 12h kašnjenja. Posle toga mi se desilo da još jednom kasnim sa pilulom više od 12 h ali tada nisam imala odnose. Naime sada se desilo da sam prekjuče popila pilulu redovno i imala odnose sa deckom, sledećeg dana sam zaboravila da popijem pilulu, to je bilo juče, i popila sam je danas, to je više od 12 h kašnjenja. Da li postoji šansa da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

06.09.2018. 12:10

Poštovana, nakon kašnjenja s uzimanjem pilula više od 12 sati postoji mogućnost trudnoće. Iako je mogućnost samo teoretska, ipak postoji.

TinaVale

31.03.2019. 14:05

Pozdrav. Znam da moja pitanja nemaju veze s temom, al isam nigdje uspjela naci slicnu temu. Ovako pocela sam piti daylla pilule 16.03. 2019 kad mi je usljedila menstruacija. Krvarila sam vise od uobicajenih 7 dana o svakog dana je bio smedjckasto krvarenje. 17.03 sam imala spolno ne zasticeni odnos. Pijem pilule cijelo vrijeme. I jutros sam imala spolno ne zasticeni odnos, muz je svrsio u mene. Kad sam otisla popiskit se, vidjela sam prozirni iscjedak. A sad sukrvicu. Zanima me jel moguce da je doslo do trudnoce. I jeli ta sukrvica normalna zato sto sam krenila piti pilule. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

31.03.2019. 22:30

poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće. Vjerojatno je u pitanju probojno krvarenje zbog tableta.

logestina183

19.04.2019. 09:55

Osma pilula Logesta uzeta 8 sati kasnije. Treca godina koristenja pilula.. Ima li potrebe za dodatnom zastitom prilikom odnosa ?

Naletih da kod ovih niskodozaznih kao sto je Logest, kasnjenje nije preko 12H vec 6H, pa me strah. Hvaa vam.

Ivo Balenović, dr. med.

19.04.2019. 21:50

Poštovana, kontracepcijski učinak nije umanjen. Nema potrebe za dodatnom zaštitom. Zaštita se može umanjiti (ne znači da će se sigurno umanjiti) ako se kasni više od 12 sati.

Whatif

21.04.2019. 12:10

Postovani,

Pijem Diane vec duze vrijeme, posljednju menstruaciju sam imala prije nekih 10ak dana i na vrijeme sam pocela s uzimanjem tableta, vrijeme oko 00:00, medjutim sinoc sam imala jedan odnos s kondomom decko je svrsio u,kondom, uredno skinuo, poslije toga je stavio drugi pa nastavio ali mu je taj drugi u medjuvremenu skliznuo u mene, decko drugi put nije svrsio ali me strah zato sto je vec jednom svrsio ...kondom sam izvadila. A popila sam 2 pilule u pola 5 ujutro s neka 4,5h kasnjenja. Imam li razloga za brigu da bi moglo doci do trudnoće? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

22.04.2019. 10:25

Poštovana, nema razloga za brigu. Kontracepcijska učinkovitost nije smanjena. Nije bilo potrebe uzeti dvije tablete.

lucia14017

31.05.2019. 21:05

poštovani,
pijem diane 35. zaboravila sam popiti drugu pilulu u pakiranju, popila sam ju zajedno sa trecom iduce jutro. taj dan se pojela nesto sto mi nije odgovaralo, te sam 4 do 5 sati nakon toga povratila. zanima me postoji li kakav rizik, trebam li koristiti dodatnu zastitu? lp

Ivo Balenović, dr. med.

01.06.2019. 10:30

Poštovana, idućih 7 dana koristite dodatnu zaštitu.

Ttt96

07.06.2019. 12:20

Postovani,
Vec 4 godine pijem diane 35 bez ikakvih problema.
Prosli mesec 11.05 sam imala nezasticen odnos sa deckom gde je ejakulirao u mene. 4-5 dana kasnije sam zaboravila popiti tabletu u 2. Nedelji blistera. Nisam je nadoknadila jer nisam imala uputstvo kod sebe, te sam samo preskocila tu jednu i ostale nastavila piti normalno. 7 dana posle preskocene pilule nisam imala odnose.
01.06 sam dobila menstruaciju, braonkasti iscedak koji je trajao 2 dana, to je znalo nekad da mi se desava ali nisam sigurna da li je sad trudnoca u pitanju. Da li mozete da mi kazete jel postoje mogucnost da ostanem trudna i da li treba da uradim test? Unapred hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

08.06.2019. 09:40

Poštovana, ne radi se o trudnoći. Krvarenje kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive je oskudno, a ponekad može i izostati.