Kontracepcija

Zaboravila sam popiti pilulu!!

žaba123

Dobar dan!

Jučer (subota, 4.8.) zaboravila sam popiti pilulu (Lindynette). Koristim ih 2 godine i ovo je prvi puta da mi se to dogodilo i obično ih pijem oko 9 navečer. Zaboravljenu tabletu popila sam danas (5.8.) u 9 ujutro. Zaboravljena pilila bila je 4. pilula po redu. Zadnji spolni odnos bez kondoma imala sam u srijedu, a s kondomom u petak. Zanima me imam li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu, nadoknadili ste tabletu s otprilike 12 sati kašnjenja. U tom periodu kontracepcijska učinkovitost nije se smanjila.

miajak

Pijem logest pilule već par meseci.Bila sam na pauzi 7 dana regularno, posle toga sam popila pilulu, 8. Dana i tog dana imala odnose sa partnerom, sutra sam zaboravila uzeti pilulu i uzela sam je sledećeg dana sa više od 12h kašnjenja. Posle toga mi se desilo da još jednom kasnim sa pilulom više od 12 h ali tada nisam imala odnose. Naime sada se desilo da sam prekjuče popila pilulu redovno i imala odnose sa deckom, sledećeg dana sam zaboravila da popijem pilulu, to je bilo juče, i popila sam je danas, to je više od 12 h kašnjenja. Da li postoji šansa da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon kašnjenja s uzimanjem pilula više od 12 sati postoji mogućnost trudnoće. Iako je mogućnost samo teoretska, ipak postoji.

TinaVale

Pozdrav. Znam da moja pitanja nemaju veze s temom, al isam nigdje uspjela naci slicnu temu. Ovako pocela sam piti daylla pilule 16.03. 2019 kad mi je usljedila menstruacija. Krvarila sam vise od uobicajenih 7 dana o svakog dana je bio smedjckasto krvarenje. 17.03 sam imala spolno ne zasticeni odnos. Pijem pilule cijelo vrijeme. I jutros sam imala spolno ne zasticeni odnos, muz je svrsio u mene. Kad sam otisla popiskit se, vidjela sam prozirni iscjedak. A sad sukrvicu. Zanima me jel moguce da je doslo do trudnoce. I jeli ta sukrvica normalna zato sto sam krenila piti pilule. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće. Vjerojatno je u pitanju probojno krvarenje zbog tableta.

logestina183

Osma pilula Logesta uzeta 8 sati kasnije. Treca godina koristenja pilula.. Ima li potrebe za dodatnom zastitom prilikom odnosa ?

Naletih da kod ovih niskodozaznih kao sto je Logest, kasnjenje nije preko 12H vec 6H, pa me strah. Hvaa vam.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kontracepcijski učinak nije umanjen. Nema potrebe za dodatnom zaštitom. Zaštita se može umanjiti (ne znači da će se sigurno umanjiti) ako se kasni više od 12 sati.

Whatif

Postovani,

Pijem Diane vec duze vrijeme, posljednju menstruaciju sam imala prije nekih 10ak dana i na vrijeme sam pocela s uzimanjem tableta, vrijeme oko 00:00, medjutim sinoc sam imala jedan odnos s kondomom decko je svrsio u,kondom, uredno skinuo, poslije toga je stavio drugi pa nastavio ali mu je taj drugi u medjuvremenu skliznuo u mene, decko drugi put nije svrsio ali me strah zato sto je vec jednom svrsio ...kondom sam izvadila. A popila sam 2 pilule u pola 5 ujutro s neka 4,5h kasnjenja. Imam li razloga za brigu da bi moglo doci do trudnoće? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Kontracepcijska učinkovitost nije smanjena. Nije bilo potrebe uzeti dvije tablete.

lucia14017

poštovani,
pijem diane 35. zaboravila sam popiti drugu pilulu u pakiranju, popila sam ju zajedno sa trecom iduce jutro. taj dan se pojela nesto sto mi nije odgovaralo, te sam 4 do 5 sati nakon toga povratila. zanima me postoji li kakav rizik, trebam li koristiti dodatnu zastitu? lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, idućih 7 dana koristite dodatnu zaštitu.

Ttt96

Postovani,
Vec 4 godine pijem diane 35 bez ikakvih problema.
Prosli mesec 11.05 sam imala nezasticen odnos sa deckom gde je ejakulirao u mene. 4-5 dana kasnije sam zaboravila popiti tabletu u 2. Nedelji blistera. Nisam je nadoknadila jer nisam imala uputstvo kod sebe, te sam samo preskocila tu jednu i ostale nastavila piti normalno. 7 dana posle preskocene pilule nisam imala odnose.
01.06 sam dobila menstruaciju, braonkasti iscedak koji je trajao 2 dana, to je znalo nekad da mi se desava ali nisam sigurna da li je sad trudnoca u pitanju. Da li mozete da mi kazete jel postoje mogucnost da ostanem trudna i da li treba da uradim test? Unapred hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći. Krvarenje kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive je oskudno, a ponekad može i izostati.