Kontracepcija

Zaboravljena pilula

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete početi s uzimanjem u ponedjeljak. Savjetujem dodatnu kontracepciju tijekom prvih tjedan dana uzimanja, dok ne nastupi zaštita tabletama.

Ichbin

Postovani pisala sam vec da sam u proslom ciklusu zaboravila popiti 15 i 19 tabletu. Krvarenje je pocelo prvi dan pauze sto se obicno desava tek 4 dan. Danas je 7 dan i jos uvijek imam menstruaciju. Mogu li zaustaviti da prodje do subote ako pijem 2 tablete? U apoteku tablete dolaze tek u ponedjeljak ali ako bih na taj nacin zaustavila krvarenje onda bih trazila u drugoj apoteci ili kupila druge.

Ivo Balenović, dr. med.

Dovoljno je početi uzimati po jednu tabletu i krvarenje će prestati.