Kontracepcija

zaboravljena pilula

Noke

Postovani,
Vec 5 mjeseci pijem Diane 35, tacnije jucer sam trebala popiti prvu tabletu nakon pauze od 7 dana, medjutim umjesto u 12.00 ja sam je popila tek u 20.30 sto znaci sa zakasnjenjem od 8.30 sati, jer sam zaboravila pilule ponijeti na posao. Danas sam nastavila piti kao i do sada u 12.00. Da li je zastita umanjena zbog tog jucerasnjeg zakasnjenja ??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Noje umanjena.

zaboravila

postovani, zaboravila sam da uzmem poslednju pilulu iz pakovanja vise od 12h, uzela sam je jutros kada sam se setila, redovno pijem lindynette 20 vec 8 meseci. da li treba da napravim pauzu od 7 dana kao i obicno nakon poslednje pilule, ili je sad procedura drugacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite pauzu svakako.

Goga88

Postovani,
Vec nekoliko godina pijem Diane 35 prvenstveno kao terapiju zbog dismenoreje. Nakon sedmodnevne pauze zaboravila sam poceti uzimati pilule. Nikada mi se to nije dogodilo I sada ne znam sto bih trebala napraviti. Dakle, pilule sam trebala poceti uzimati u cetvrtak 28.12. Danas sam trebala popiti vec 4. pilulu, no nisam nista htjela vise na svoju ruku piti jer je to previse propustenih pilula I to jos s pocetka. Molim vas za savjet sto uciniti I kako da sada pocnem uzimati pilule. Hvala unaprijed!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pauzirajte ovaj ciklus.

nijemenilako

Poštovani, pijem lindynette 20 vec dvije godine. kako mi je ginekolog na godisnjem do sutra,ja nisam znala, te zbog toga nisam mogla produziti recept za kontracepcijske tablete .... ja sam 31.12 i 1.1. U 03:00 ujutro popila dvije koje su mi ostale od ranije kada sam imala pauzu od tableta , to su mi dakle bile prve dvije, odnosno prva dva dana nakon sedmodnevne pauze. Danas 2.1 ( treci dan) nisam popila jer nemam te cu tek sutra 3.1 ( 4 dan ) kada ginekolog pusti recept popiti tabletu. Moje pitanje je, s obzirom da ce proci minimalno 36 sati dok ju popijem sutra, da li da pijem normalno po redu ili da popijem sutra dvije, preksutra dvije pa nastavim normalno blister? Svjesna sam da se moram stititi uz kontracepciju zbog propustenih pilula.

Goga88

Hvala Vam na odgovoru. Da budem sigurna, molim Vas jos samo da mi kazete da li pauzirati ciklus znaci zapoceti s uzimanjem pilula prvi dan sljedece menstruacije ili? Puno hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nijemilako popijte dvije i dalje po jednu uz dodatnu zaštitu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Goga tako je.

nista_bitno

Poštovani, zaboravila sam popiti 14 pilulu, naredna dva dana sam uzimala pilule kao i inace. Veceras sam skuzila da sam popila pilulu od utorka a trebala sam od srijede. Popila sam obje, propustenu i redovnu. Sada me zanima da li je zastita potpuna i da li nastavljam s narednim blisterom odmah nakon zadnje tablete ili kao i inace radim pauzu od 7 dana?
Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje s uzimanjem i normalno radite pauzu.

sanjam..

Poštovani, pijem rosane 4.mj sad. Prije dva dana sam zaboravila popiti 15. tabletu i popila sam ju jučer zajedno sa 16om i danas normalno dalje u uobičajeno vrijeme. Jučer i danas sam imala odnos pa me sad zanima da li postoji kakva opasnost od trudnoće i da li da radim pauzu ili nastavljam piti sljedeće pakiranje? Hvala!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala. Dalje prema shemi.

Jasmina jas

popila sam predzadnju pilulu(adexa) i nakon tocno 2 h sam povracala i nisam uzela dodatnu i zadnju tabletu sam popila redovno napravila sam pauzu koristila sam zastitu tijekom pauze i prvi tjedan pilula...8 dan sam imala odnos sa prekinutim snosajem mogu li zatrudniti? Na mojim upustivima pise ako se propusti pilula da se treba koristiti zastita 7 dana ali ja sam jos koristila 7 dana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće.

Ovcaukutiji

Poštovani,
Pijem Logest 2 i pol godine. Prosli blister sam zaboravila popiti tabletu u 3. Tjednu uzimanja te sam automatski sutradan popila dvije, pa sam nastavila piti novi blister bez pauze, sada sam pri kraju tog blistera i neznam kako mi se dogodila ista stvar, dakle danas sam primjetila da sam jucer zaboravila 16. pilulu i danas popila dvije odjedom, sto znaci da bi sad ponovno trebala nastaviti piti bez pauze, ali me zabrinjava to sto cu onda piti tablete 3 mjeseca bez pauze, mogu li unatoc dvjema popijenima danas prestati i od sutra poceti s pauzom? Dali je u tom slucaju potrebna dodatna kontracepcija i koliko dugo? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postupite kao i prošli mjesec bez pauze i dodatna zaštita tjedan dana.

Kristina27

Postovanje, prosli mjesec sam zaboravila uzeti pilulu, (17.dan)tj,kasnila sam vise od 12 sati, kada sam se sjetila uzela sam odmah i nastavila daljw kako je navwdeno. Placebotablwte sam bacila i odmah nastavilasa drugim pakovanjem. Da li menstrucija moze izostati i rizik od trudnoce. Dalje sam sve uredno pila...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može izostati. Neće doći do trudnoće.

Nazad
1 ... 23 24 25 26 27 28 ... 38
Naprijed