Kontracepcija

zaboravljena pilula

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, napravite pauzu pa nastavite s uobičajenim uzimanjem. Ništa se neće desiti zbog jedne propuštene tablete.

zivka123

1.pilulu novog blistera trebala sam popiti sinoc(subota)..medjutim nisam ih imala kod sebe i sada -nedelja,u 20h ,trebam popiti pilulu.
Pitanje je,da li da popijem dvije odmah ili da pocnem sa prvom..
Inace drugi dan ciklusa mi je..a qlaira pilule pijem duze od 4g bez prestanka..
Molim vas savjet,sta je najispravnine za uciniti..
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Počnite s jednom tabletom, a za svaki slučaj idućih desetak dana koristite dodatnu zaštitu.

Ichbin

Poštovani,
9 i 10 pilulu nisam popila na vrijeme, jer sam bila na putovanju, u tom periodu sam imala odnose bez zaštite i sa ejakulacijom. Danas sam popila te dvije, i još jednu za ovaj dan. Do kraja mi je ostalo još 10 pilula. Da li da napravim pauzu kada završim sa ovom kutijom, i kakva je mogućnost trudnoće? Unaprijed Vam hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, napravite pauzu nakon kraja kutije. Mogućnost trudnoće je samo teoretska. Ako u pauzi ne nastupi krvarenje, uradite test.

Helena333

Pozdrav! Pisala sam Vam u par navrata i sad opet imam problem pa se nadam da ćete mi moći pomoći.
Pijem Jazz pilule već godinu i po dana. U ponedeljak, 29.11. sam popila 6 pilulu po redu i tad sam imala zadnji spolni odnos. U utorak, 30.11. i u srijedu 01.12. sam zaboravila popiti 7 i 8 pilulu, pa sam ih popila danas oko pola 1 kad sam se sjetila. To znači da je kašnjenje 7 tablete više od 24 sata, kašnjenje 8 tablete više od 12 sati. Zanima me koja je mogućnost da dođe do trudnoće i šta dalje da radim? Mnogo me je strah, i pojavio mi se smeđi iscjedak, da li to znači da je došlo do ovulacije i da postoji velika mogućnost za oplodnjom?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem. Nije došlo do ovulacije, nego do prijelomnog krvarenja (zbog preskočenih tableta). Šansa za trudnoćom je samo teorija.

Anastasija543

Poštovani, pijem Dayletta tablete ali sam zaboravila kutiju, i kupila sam Yazz tablete jer u apoteci nije bilo Dayletta kako bih samo danas popila tu jer sam zaboravila moju kutiju sa tabletama, da li okej da večeras popijem Yazz a sutra nastavim Daylette pošto je ista jačina?

Ivo Balenović, dr. med.

Možete slobodno.

Anastasija543

Poštovani ovaj mesec bez pauze sam sa dayletta prešla na belara pilule. Međutim zaboravila sam popiti osmu tabletu Belara u 19h, umesto toga sam je popila u 3 ujutru znači 8 sati kasnije. Da li je zaštita smanjena i da li da nastavim normalno da pijem u 19h večeras i jel treba dodatna zaštita?

Ivo Balenović, dr. med.

Zaštita se nije smanjila. Nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta.

Anastasija543

Poštovani, ostalo mi je tri tablete u pakovannu belara, za sredu (danas) četvrtak i petak, ja sam umesto da uzmem tabletu sa oznakom sreda popila poslednju petak i sad mi ostaje četvrtak i sreda, pošto sam slučajno olrenula smer, da li to ima nekog uticaja? Da li sve tablete sadrže ostu dozu hormona?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to neće imati nikakvog utjecaja na učinkovitost. Sve tablete sadrže istu koncentraciju hormona.