Rak debelog crijeva

Adenocarcinoma

REVITA

Molim Vas objašnjenje ovog nalaza:
U bioptičkom je uzorku više komadića sluznice debelog crijeva koja je na površini pravilnih kripti,a subminirana je atipičnim žlijezdama porijekla sluznice debeloga crijeva. Lučenje sluzi u epitelu tumorskih žlijezda je smanjeno.
Pato-histološka dijagnoza: Adenocarcinoma

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Ne mogu vam reći puno više od onoga što već znate. U ovom uzorku tkiva pronađen je adenokarcinom, znači zloćudni tumor. Svakako je potrebno da dotični bolesnik ili bolesnica bude podvrgnut/a daljnjem tretmanu, najvjerojatnije operacija.