Rak debelog crijeva

radioterapija

fanta_boy

Molim vas objasnite koliko ima sanse da preizivi moj otac...Jer on bio na hirurski zahvat, otstranuli
su mu debelog crijeva! Nosi kesice! Ali ostao je mali dio debelog crijeva u djelu rectuma!
I sad je poceo sa radioterapijom da bi se unistio taj dio koji je hirurg nije mogao da ga oduzme
na kraju anusa! Ono sto zelim da znam jeli je suvise opasno? Jeli ima neke metastaze?
i otprilike kolike su mu sanse za zivot?! molim vas za iskren odgovor! Bok!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Na žalost, ne mogu vam odgovoriti na vaša pitanja jer niste naveli nikakve pojedinosti o bolesti vačeg oca. Na pr.; veličina i proširenost, to jest stadij tumora(T), točan PHD i stupanj zloćudnosti tumora, status limfnih čvorova; zahvaćeni ili ne i koliki je broj odstranjen i koliko ih je bilo zahvaćeno metastazama(N), dali su postojale ili postoje metastaze u druge okolne ili udaljene organe i da lije primao ili mu je ponuđeno da prima kemoterapiju. Naravno, važna je i dob/starost vašeg oca i druge bolesti od kojih boluje(srce, pluća, dijabetes, krvne žile, krvne žile mozga i.t.d.).