Rak debelog crijeva

Adenocarcinoma (DUKES C)

Zvončica

POštovani,

molim Vas da mi prokomentirate slijedeći nalaz u smislu kolike su šanse za izlječenje nakon primjene kemoterapije:

Materijal je resekat debelog crijeva u duljini od 7 cm. Na 1,5 cm od bližeg resekcijskog ruba vidi se tumorska egzulceracija promjera 2 cm, histološki građena od dezmoplastične strome infiltrirane nepravilnim žljezdama, obloženim srednje do slabo diferenciranim zloćudnim epitelom. Tumorsko tkivo prodire u perikoličnu mast te infiltrira 3 od 5 izoliranih limfnih čvorova. Resecijski rubovi bez osobitosti. ADENOCARCINOMA (DUKES C)

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Niste naveli dob niti spol osobe čiji ste patohistološki nalaz opisali u pitanju!? Ako se radi o osobi staroj oko 60 godina, ona ima 55% posti izgleda da preživi 5 godina ako je muškarac, odnosno 57% ako je žena. Bude li liječena adjuvantnom kemoterapijom baziranom na 5-fluorouracilu, izgledi za 5-godišnje peživljenje se povećavaju za 12,6%, odnosno za oko 16% ako se primjeni kombinirana kemoterapija s oksaliplatin-om.

Zvončica

Zahvaljujem se na odgovoru i ispričavam se zbog nenavođenja podataka- radi se o ženskoj osobi, staroj 52 godine.