Rak debelog crijeva

Metastaze

blue_butterfly

Može li ženska osoba, od 50 godina, radikalno operirana od raka debelog crijeva u stadiju DUKES C1 pri čemu su tumorski markeri, krvna slika i CT abdomena bili uredni, biti u potpunosti izlječena nakon kemoterapije i radioterapije ako ipak postoje mikrometastaze na nekom organu, recimo jetri?

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Ženska osoba stara oko 60 godina ima 57% izgleda da preživi 5 godina. Liječenjem adjuvantnom kemoterapijom baziranom na 5-fluorouracilu, izgledi za 5-godišnje peživljenje se povećavaju za 12,6%, odnosno za oko 16% ako se primjeni kombinirana kemoterapija s oksaliplatin-om.