Rak debelog crijeva

Debelo crijevo problemi

damita

Pozdrav
Prije godinu ipo napravio sam totalnu kolonoskopiju,gdje mi je nađen jedan polip od 4 mm..odstranjen je i pahistoloski nalaz je pokazao da je sve ok..te sam na kontrolu narucen za 5 god. i dijagnosticirano mi je irintabilno crijevo
Napravio sam i gastroskopiju gdje mi je utvrđen gastritis i gerb..od lijekova pijem ARES I COLOSPU
i to je sve pod kontrolom...
u to vrime napravio sam ultrazvuk abdomena.di je isto sve ok
za vrijeme blagdana nisam se bas čuvao pretjerivao sam i u hrani i piću i u međuvremenu imao upalu sinusa..gdje sam popio dvije ture antibiotika....
e sad.prije desetak dana osjecam tupu bol..bolje rec nelagodu skroz dolje nisko u leđima i nagon na veliku nuždu
bilo je i nadutosti i vjetrova..al to se sad smirilo
odmah kroz jutro imam nagon na nuždu gdje bude kašasta stolica..
sljedeci je onda još malo kašastija.i mekša.i ako bude treće bude kašasta skroz..možda i proljev..al ne onaj vodeni.i nakon toga osjetim olakšanje

KRVI NEMA SLUZI NEMA..samo taj nagon na nuzdu i nelagodna bol u dnu leđa
malo sam se i uplasio...

moze li doc do nekih drasticnijih promjrna u crijevima s obzirom da je kolonoskopija bila prije godinu ipo..plasim se Chrona i Colitisa il tumora..il ovo sve mogu prepisat IRINTABILNOM CRIJEVU I ANTIBIOTICIMA i NERVOZI ?

jos da napomenem da pijem MISAR za smirenje jer sam pod konstantnim stresom

po ovom svemu jeli sta opasno....moze li se ista drastično dogodit s obzirom da je kolonoskopija i gastroskopija bila prije godinu ipo te sam komplet pregledan odozgo i odozdo.
u iscekivanju brzog odgovora srdacan pozdrav

damita

u ovoj cijeloj zbrci zaboravio sam napomenuti da imam 41 godinu

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovani,
samo temeljem Vašeg iscrpnog opisa teško je reći da li su Vaše tegobe uzrokovane iritabilnim crijevom, antibiotikom, promjenama u prehrani...
Ono što je dobro jest da nije bilo krvi u stolici.
Preporučujem Vam da se javite svom gastroenterologu koji će procijeniti ima li potrebe za dijagnostičkom obradom i kakvom.