Rak debelog crijeva

kruljenje u želucu i crijevima

djeronimo

U periodu dok mi je stolica bila izrazito tvrda pojavila mi se krv u stolici,nakon nekog vremena sam se obratio liječniku koji me poslao kod digestivnog kirurga koji mi je napisao da imam criptitis hipertrofica i dao antibiotik medazol koji sam uzimao 8 dana.Poslije toga mi se javilo kruljenje u želucu i ponekad u crijevima praćeno podrigivanjem i vjetrovima.I prije pregleda sam imao problema sa podrigivanjem ali kruljenka nije bilo.Ponovno sam se obratio tom liječniku i dao mi je reglan.Ja sam doživo u međuvremenu i veliki stres ,naime prijatelj mi je obolio od raka testisa i umro nakon par dana šte je u mene uvuklo još veći strah i anksioznost.Sad sam jako uspaničen i nervozan budući da ne znam imam li ja koju zloćudnu bolest.E da stolica mi je sad dosta mekša , nekad i po dva tri puta dnevno.Možete li mi nekako pomoć??imam 25 god

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Netreba vam nikakva pomoć. Niste ozbilno bolesni i nemate tumor debelog crijeva. Navedeni simptomi su funkcionalne prirode to jest znak su prirodnih promjena u funkciji debelog crijeva. debelo crijevo je organ koji reagira na promjene psihoemocionalnog stanja organizma to jest na stres. Savjetujem vam da se sa svojim liječnikom posavjetujete o načinu prehrane i da održavate normalnu tjelesnu težinu i da pojačate fizičku aktivnost, rekrativno bavljenje nekiom sportom(to može biti i obično pješačenje).