Rak debelog crijeva

metastaze

Zvončica

Zanima me gdje se sve mogu javiti metastaze karcinoma rektuma?

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Metastaze karcinoma rektuma najčešće se javljaju u jetri, limfnim čvorovima u abdomenu, peritoneumu, plućima.... Često je i izravno širenje karcinoma rektuma u susjedne organe(mokračni mjehur, prostata, sjemeni mjehurići, maternica, jajnici i drugi dijelovi crijeva. Međutim, uz ova najčešća mjesta, metastaze se mogu pojaviti u bilo kojem dijelu tijela ili organu.