Rak debelog crijeva

mišljenje

mpadezanin

Imam 37. god.Prije mjesec i pol primijetila sam sluz i svjetlo crvenu krv u stolici.Učinjena mi je rektoskopija i pol.kolonoskopija-nađene su popucale kapilare u rektumu,ostalo b.o.Počeli su se javljati grčevi,čuo se je rad crijeva i nekoliko lažnih poziva na stolicu i nakon par dana mekša stolica s puno sluzi i svjetle krvi.Zadržana sam u bolnici gdje je učinjena kompletna kolonoskopija-DPR uredsn,duž cijelog kolona izraženiji kapilarni crtež,nabori pravilni i V.Bauchini b.o.Bakteriološki nalaz uredan,UZV abdomena uredan,krv i urin u granicama normale,markeri CEA<0.50,CA 125 10.4,CA 15-3 5.7,CA 19-9 GICA 7.1,FT4 11.53.Otpuštena sam kući bez th osim dijetne prehrane i kontrola za 1 mj.uz nalaz hemocult.5 dana nakon kolonos.sluz i naznake krvi su još prisutni.Imam policistične jajnike,ciste u dojkama-sve kontroliram,unatrag 2 god.povećane lim.čvorove na vratu i u aksilama-citološka punkcija bila u redu.Otac mi je umro od Hodgkinovog tumora.Da li je potrebno napraviti još neke pretrage ili pričekati mj.dana i pratiti stanje?U zadnji pola god.pila sam 4 antibiotika za razl.infekcije.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Pod nadzorom ste specijalista i postupite prema njegovom savjetu. Ovog trena nema drugih mogućih pregleda koje bist mogli napraviti.