Rak debelog crijeva

Rak debelog crijeva sa metastazama

božo

Dobar dan
U prethodnim odgovorima našao sam neke odgovore ali ipak bih Vas zamolio za savjet
Prije dva mjeseca operiran mi je tumor na debelom crijevu nekih 25 cm izvađeno crijeva ,linfni čvorovi su čisti i krajevi crijeva
Dijagnosticiran je Adenocarcinom Dukes B ,takodjer postoje na Jetri dvije hipodezne lazije promjera 15 i 8 mm diseminacija prethodne bolesti
Dobio sam MITOMYCIN jednu inekciju i XELODOM 14 dana po osam tableta
Zanima me Vaš savjet za jetru da li je operirat što prije ili pokušat s kemoterapijom par mjeseci
Kakve su mi šanse za oporavak
Hvala na odgovoru i lijep pozdrav

Prim. mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Operirati i odstraniti obadvije metastaze iz jetre što prije. Kemoterapijom se metastaze u jetri ne mogu izliječiti.

obranić

Tati , 67 god. je dijagnosticiran rak debelog crijeva i rečeno je čim budu gotovi svi nalazi da će ići na operaciju ali na jetri ima velike metastaze, desna strana je potpuno zahvačena a lijeva djelomično i i da se neće moći operirati jer se nama što ostaviti. Zanima me da li ipak postoji ikakva mogučnost liječenja s obzirom da sam pročitala da se kemoterapijom metasteze ne liječe.
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Napisao sam da se kemoterapijom metastaze ne mogu izliječiti. Međutim kemoterapijom se metastaze mogu značajno smanjiti i produljiti život bolesnika. Koji put se nakon kemoterapije metastaze u jetri toliko smanje da ih je moguće odstraniti kirurškim putem. Prema tome za vašeg oca još uvijek ima nade i mogućnosti liječenja.

obranić

Već ste mi odgovorili na postavljeno pitanje u vezi mog oca. Sad bi Vas molila ako biste mi mogli reći da li je moguće i kada doći po drugo mišljenje na kliniku.
Unaprije se zahvaljujem!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Preged možete dogovoriti telefonom. Telefonski brojevi i dodatne informacije nalaze se na WEB stranici Klinike.