Rak debelog crijeva

metastaze na jetri

opala

Lijepi pozdrav svima.... ukratko da napišem nešto o našem slučaju. Mami (68godina) je u veljači dijagnosticiran tumor na tankom crijevu (operacijom nije odstranjen nego je napravljena premosnica) metastaze na jetri, plućima i bubrezima . Kemoterapija od svibnja do rujna, koju je relativno dobro podnjela. Nalaz zadnjeg MR je da nema metastaza na bubrezima i plućima nego samo na jetri veličine kao u veljači. Moje bi pitanje bilo:
postoji li lijek, odnosno zahvat, koji bi pomogao u potpunom izlječenju, odnosno zadržavanju sadašnjeg stanja.... Unaprijed hvala na savjetima i odgovorima

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Niste naveli ono najvažnije, a to je o kakvom se tumoru radi, patohistološku dijagnozu.

opala

Hvala Vam lijepo na odgovoru. Radi se o adenocarcinomu.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Na žalost, budući se radi o adenokarcinomu, ne postoji niti lijek(kemoterapija) niti zahvat koji bi mogao tu bolest izliječiti u stadiju akad su već prisutne metastaze. Moguće je samo postići kraće ili dulje zaustavljanje napredovanja bolesti.