Rak debelog crijeva

o cemu se radi

vedrest5

kod mog oca r.1949.g. napravljena je kolonoskopija,te je na 5-tom cm od anokutane granice pronadena plocasta egzulcerirana tvorba,koja na dodir krvari,uzete su visestruke biopsije za phd.molim vas da mi objasnite o cemu se radi i koliko je situacija ozbiljna .sve se dogodilo u par dana i nikakvih naznaka prije nije bilo pa smo poprilicno zbunjeni.prosli tjedan napravljen je redovni pregled krvi koji je ukazivao na anemiju te je upucen na kolonoskopiju koju je juce obavio te dobio navedene rezultate

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

O čemu se radi, sa sigurnošću će pokazati patohistološka dijagnoza to jest nalaz biopsije. Prema opisu najvjerojatnije se radi o tumoru. Svakako će biti potreban operacijski zahvat i odstranjenje dijela crijeva na kojem se nalazi opisana tvorba.