Rak debelog crijeva

pojašnjenje nalaza

Tenči

Štovani,
moja majka je nedavno bila na gastroskopiji i ovako glasi nalaz:
u sluznici antruma, uz foveolarnu hiperplaziju,opsežno žarište kompletne intestinalne metaplazije,izraziti edem lamine proprije,dilatirani sitni vaskularni prostori te superficijelno oskudno mono i polimorfonukleara U dubljim dijelovima jedan sitni limfatični nodul.HP negativan.

Korpus:
u superficijelnom dijelu sluznice korpusa rijetki mononukleari a u dubljim dijelovima sitni limfatični nodul.
molim Vas da mi pojasnite ovaj nalaz kao i ovaj:
Ja sam također bila na gastroskopijijer već dugo imam želučane tegobe i nalaz glasi:
u superficijelnim dijelovima sluznice antruma i korpusa oskudni edem te nešto mononukleara.HP negativan.

hvala
pozz
TENA I. Borić

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Radi se o težem stupnju gastritisa, djelomično uzrokovanog i refluksom žuči. U ovim preparatima nije nađeno zloćudnog tkiva. Javite se šro prije gastroenterologu radi određivanja terapije.