Rak debelog crijeva

Postovana. Imam jedno pitanje... Naime. Majka mi je oboljela od karcinoma debelog crijeva. Operisana je prije malo vise od mjesec dana i krenula je sa terapijom. Kapacitben i kapetral tablete. Za sada ih podnosi dobro, bez nus pojava. Zanima me sljedece. Posto je patohistoloski nalaz pokazao da je tumor zahvatio i 6 limfnih zlijezda (od 12), kakve su prognoze?
Da napomenem da je radila ct prije operacije i da nisu pronadjene nikakve promjene i svaki organ je bio u redu. I prilikom operacije dr je rekao da je sve uredu s tim da joj je izvadjen desni jajnik i jajovod iz preventivnih razloga posto se nalazio sa iste strane kao i tumor i sto je u neposrednoj blizini njega bio. I jos da kazem da je prije nego je pocela primati hemoterapiju, vadila nalaz tumor markera i nalaz je u potpunosti uredan.
Hvala unaprijed. Veliki pozdrav

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
s obzirom na dostupne mi podatke, tumor se nije proširio izvan debelog crijeva te limfnih čvorova zdjelice te je odstranjen a ordinirana je navedena kemoterapija kapecitabinom kako bi se smanjio rizik da se bolest, koje sada nema, vrati. Prognoza je, stoga, uz propisanu terapiju dosta dobra te postoji više od 50% šanse za izlječenje.