Rak debelog crijeva

rak debelog crijeva

emare

Molim Vas , možete li nam pojasniti dijagnozu koju ću vam navesti u slijedećem redu .Moj otac ima 69 god. i prije mjesec dana je operiran i otpušten kući uz slijedeću dijagnozu: Adenocarcinoma colonis gradus II (UICC:IIIB, DUKE C).Upućen je onkologu i dosada je napravio 6 kemoterapija koje je malo teže podnio( mučnine).U otpusnom pismu piše da je materijal resecirani dio debelog crijeva duljine 16 cm. Na 5 cm od jednog resecijskog ruba nalazi se polipoidna tumorska tvorba veličine 5,5x 4 cm koja zahvaća polovinu cirkumferencije crijeva. Tumorsko tkivo infiltrira čitavu debljinu stijenke crijeva i dopire duboko u podležeće masno tkivo. Unutar masti nalaze se i otočici tumora u kojima tumorske stanice produciraju sluz. U polležećem masnom tkivu nalazi se 11 limfnih čvorova koji su promjera 0,3 do 0,7cm i u 3 čvora nalazi se metastatsko tumorsko tkivo adenokarcinoma.
Molim Vas da li je oporavak sa ovakvom dijagnozom moguć, naime mora još proći 6 mj kemoterapija ? Unaprijed zahvaljujem Marijana

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Vaš otac ima oko 62% izgleda da bez ikakvog liječenja preživi 5 i više godina. Uz navedenu kemoterapiju koju prima ti se izgledi povećavaju za još oko 12%. Obzirom na visoku dob postoji i oko 10% opasnosti da u tom razdoblju umre od neke druge bolesti.