Rak debelog crijeva

sluzava stolica-HITNO!!

nataša

poštovani, prije nekoliko dana primjetila sam sluz u stolici. naime, stolica je kao proljevasta, nisu neke količine jer i ne jedem puno, i jako je intenzivnog(groznog) mirisa. inače, boje je normalne, nemam nikakvih bolova, možda primjećujem tek malo nadutost. jako je neugodno o tome pisati , ali što mogu:jučer sam pustila vjetar i iz d. crijeva izašla mi je znatna količina sluzi. ona je prozirna, malo smedjkasta, tek obojena stolicom. pitam vas što bi to moglo biti.
inače, rodila sam prije 8 mjeseci te sam i u trudnoći imala isti problem koji je poslije poroda nestao. molim da mi malo pojasnite i objasnite te simptome.hvala puno

Prim. mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Primjese sluzi i/ili krvi u stolici mogu biti simptom vrlo ozbiljnih bolesti debelog crijeva kao što su upalne i autoimune bolesti te tumori. Već sam više puta naglasio da nije dozvoljeno niti primjereno postavljati dijagnoze samo na temelju opisa simptoma od strane bolesnika(bez pregled i potrebnih pretraga). Savjetujem Vam zbog toga da što prije otiđete na pregled gastroenterologu koji će utvrditi o čemu se radi.

nataša

rađeni su mi pretrage na krv, bakterije i parazite i sve je negativno.jel vam to šta govori?

Prim. mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Mnogi liječnici i specijaisti bi smatrali da je, na temelju negativnih nalaza gore navednih pretraga, isključeno postojanje ozbilnije bolesti debelog crijeva. Međutim, moje je mišljenje da treba učiniti kolonoskopiju i biopsiju sa svih eventualno sumnjivih mjseta u debelom crijevu da bi se sa sigurnošću moglo reći da kod vas ne postoji ozbiljniji poremećaj/bolest debelog crijeva.

violeta

Bog Nataša !

Meni su se isti simtomi pojavili prije nekoliko dana. Liječnica opće prakse me uputila na kolonoskopiju, vađenje krvi i kod gastroenterologa. Zanima me jesi li ti na kraju sve te nalaze napravila i kakvi su ti nalazi i jel ti se još pojavljuje sluz?
Pozdrav od Violete iz Osijeka.