Rak debelog crijeva

strah od raka debelog crijeva

Imam 38.godina.Dvije godine imam problema sa hemoroidima(krvare).Radio sam kolonoskopiju prije godinu ipol,nalaz je bio uredan.Najnovija pretraga krvi je pokazala smanjen hemoglobin 136,MCV80.4,MCH26.1.Imam povišen kolesterol 6.3,trigliceride2.86,GGT 99,ALT 51.Osjećam nelagodu u donjem dijelu tbuha.Stolica mi je redovita.Krv krene uslijed naprezanja.Imam učestale vjetrove.Ima li mjesta za strah od raka?

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Kod vas ne postoji veći rizik od nastanka raka debelog crijeva nego kod drugih zdravih osoba. Međutim, hemeroidi, premda ne povećavju rizik nastanka raka, su sami po sebi dovoljno ozbiljna bolest koja zahtijeva liječenje, osobito ako krvare jer mogu dovesti do mnogo teže anemije od one koju već imate. Trebali biste pripaziti i na prehranu i povećati tjelesnu aktivnost zbog povišenog kolesterola i triglicerida.