Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Kvržica na penisu

Juric282

Izbila mi je nekakva kvrzica na tijelu penisa ne na glavicu postavio bih sliku ali neznam kako

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu reći napamet o čemu je riječ, ali vjerojatno se ne radi o nečem opasnom.

MarkoK0504

Postovani
Imam 21 god neki dan sam slucajno pogledao imam neku ko kvrzicu crvena je i boli na dodir nije to neka bol al smeta osjeti se pod prstom a prije tega mozda tjedan ipo sam se obrijo i to sam vidio i pokusao sam istitnut i jesam pa se malo povukla al opet je cveno i ima gnjoja kad se dirne pa brinem sta bi to moglo I manja je
Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o upali dlačnog folikula ili žlijezde. "Istiskivanje" treba izbjegavati. Možete mazati antibiotsku mast 5-7 dana (npr. mupirocin mast 2x).

Laza321

Imam 17 godina, već oko pola godine imam potkožnu kvržicu na stablu penisa. Ništa ne boli, ali u poslijednjih 7 dana kao da je otekla i pocrvenjela. Veličine kao zrno graška možda nešto manje, pre oko 5 dana kao da je počela da izlazi još jedna malo iznad prve. Počelo je malo da boli na dodir. Mazao sam neke kreme ali ništa nije pomoglo. zanima me o čemu bi mogla da bude rec i da li je opasno?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moglo bi se raditi o upali žlijezde koja se nalazi u ovom području. Treba mazati lokalnim antibiotikom, a možda i popiti antibiotik na usta. Javite se liječniku.