Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Madež nestaje

www

Poštovani,

imam madež na licu od rođenja, malo je ispupčen i svijetlo smeđe boje,promjera možda pola cm i manje. Imam 34 g. i lice učestalo mažem puderom. Sada sam primjetila da se madež povlači,što ja više pudera nanosim. Boja je i dalje normalna no on mi se čini sve manji nego je bio, tj ispupčenje je i dalje tu ali boje je lica, a ovaj smeđi dio nestaje, suši se.Je li to normalno? Nemam nikakvih simptoma, ni svrbeža ili sl.A pojavljuju mi se i novi madeži, mladi.

Puno hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Promjene koje opisujete na madežu ne bi trebale označavati ništa opasno. Ali naravno, konačan odgovor možete dobiti samo na pregledu kod dermatologa. Također, pojava novih madeža sama po sebi ne označava ništa opasno.