KB Dubrava
Zagreb,

prhut i trudnoća

Ivana

Do sada sam povremeno koristila šampone protiv prhuti. Kako sam sad trudna 10. tjedana zanima me da li ih mogu i dalje koristiti (n.pr. Selsun Blue i sl.).
Hvala

Prof. dr. Jasna Lipozenčić

Lokalni preparati na bazi selena i sumpora (Sel-sun) nisu kontraindicirani u trudnoci, no ipak ih se prepocucuje izbjegavati zbog eventualne penetracije. Savijetujem koristenje Head&Sholders ili Asebon šampona protiv prhuti.