Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

suncane pjegice

ivana

Svake godine na pocetku proljeca,pa do rujna imam puno lice suncanih pjegica.Jako me zivciraju,i htjela bih znati da li postoji neki efikasni preparat za njihovo suzbijanje.Imam 20 godina i zanima me kad ce one nestati,jerih je imao i moj tata,ali njemu su se povukle vec negdje u 14-toj godini.Zahvalna

Mr.sc.dr.Branka Marinović

Sunčane pjege (ephelides) su promjene koje se češće pojavljuju u osoba crvenkaste ili plave kose. U terapiji se preporučuje izbjegavanje UV zraka te upotreba krema s visokim zaštitnim faktorom (SPF). Katkada se sunčane pjege može izbijeliti kremama koje sadrža hidrokinon.