Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Ubod komarca

Keti96

Poštovani,
Htjela bih vas pitati za savjet. Naime, oduvijek sam bila osjetljiva na ubode komaraca, ali jucer na listu noge gdje me ugrizao komarac se pojavilo crvenilo promjera nekih 8-10cm i isto toliki otok. Kada sjedim ili lezim nista ne boli, ali kada se dignem bude tolika bol da ne mogu hodati neko vrijeme. Jako me pece iznutra dok hodam i imam osjecaj kao da ce puknuti noga, ali to je vjerojatno od otekline. Trebam li se brinuti? I cime namazati? Hvala u naprijed. Lp

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana, ukoliko je riječ o ubodu komarca možete nekoliko dana primijeniti betametazon / gentamicin mast
na što bi trebalo doći do smirivanja reakcije. Ako promjena perzistira, potreban je pregled dermatovenerologa.