Neurologija

Aneurizma mozga

sofi555

Poštovani,

Imam 28 godina i imala sam u martu 2012. godine rupturu aneurizme mozga na prednjoj komunikatnoj arteriji. U Beogradu sam operisana hitno metodom klipsovanja i na sreću prošla sam bez invaliditeta.
Međutim moj oporavak nije bio ni malo lak kako fizički tako i psihički, jer sam se tek udala i planirala porodicu, a onda nastupa grčevita borba za život.
Pomozite mi jer ja i sada osjećam povremeno jake vrtoglavice, mučnine, ne stabilnost pri hodu. Ct mozga je u redu kao i EEg nalaz.
Takođe javlja mi se nevjerovatan umor vrlo često i moram da ležim jer ne mogu da ustanem.
Voljela bih da nastavim normalan život ali mi to teže ide.

Unaprijed zahvalna

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

Vi ste zaista imali dobrog liječnika neurokirurga koji je na vrijeme rješio inače opasno kliničko stanje. No svakako ova je bolest kao i samo saznanje da ste se kao mlada osoba našla u životno ugroženom stanju izaziva vrlo stresnu reakciju našeg organizma. Popratno tome utjecale su i ostale životne okolnosti koje ste naveli. U Vas je zbog svega nastupio tzv serotonergički poremećaj s čitavim nizom simptoma koji su zapravo posljedica autonomne disfunkcije. Ta se disfunkcija liječi jednostavno primjenom adekvatne serotonergičke terapije. Vi ste sada zdrava i potrebno je kratkotrajna i bezazlena terapija da možete normalno i kvalitetno živjeti.