Neurologija

arterija karotis interna

lunja

Poštovana,

mom sinu (7. god) je učinjena MR mozga zbog glavobolja i povremenih povraćanja. MR nalaz je uredan, ali je navedeno da je desna arterija karotis formirana u obliku petlje oko visine kraniocervikalnog prijelaza. Molim Vas za mišljene da li takav oblik arterije može imati kakvih štetnih posljedica i trebamo li poduzimati kakve daljnje pretrage i/ili konzultacije.

Puno hvala!

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

Ne nema potrebe za nikakvim zahvatom. To je anomalija krvne žile koja nije rijetka i nema utjecaj na pojavu glavobolje. Pretpostavljam da se u Vašeg sina radi o migrenskim glavoboljama koje najčešće pokazuju nasljednju predispoziciju.
Činjenica da je MR mozga uredan ukazuje da je prokrvljenost dakle prehrana mozga uredna.