Neurologija

Artrofija mozga

Lupo

Poštovani,imam 30 god i kada sam radila MR sinusa moja dijagnoza bila je sljedeća: Atrophio cerebri gen.na mozgu.
Točnije: Prošireni likvorski prostori na konveksitetima hemisfera velikog mozga osobito okcipitalno, izrazitije desno.Postranične komore su proširene, izrazitije lijevo bez znakova hipertenzivnog hidrocefalusa.
Ostali nalazi su uredni i nemam nikakvih smetnji (ovo je otkriveno slučajno, nikada prije nisam snimala glavu); pa me zanima koliko je to opasno stanje (s obzirom na moju dob), i trebam li strahovati od pogoršanja stanja u budućnosti, da li je to stanje koje se pogoršava s godinama (npr demencije itd ) . Hvala!!

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

U Vas se najvjerojatnije radi o ventrikulomegaliji koja je je najvećim dijelom prirođena promjena koja ne dovodi do nikakvih ozbiljnih posljedica. Vezano uz navedeno ne morate brinuti, no niste napisali koji je bio razlog da ste učinili MR mozga?

Lupo

Ustvari sam radila MR sinusa zbog kroničnih problema, pa su mi snimili cijelu glavu.
Puno hvala i lijepi pozdrav!