Neurologija

Diab. polyneuropathia

Neno

Diabetičar sam na insulinu i dijagnosticirana mi je diab. polyneuropathia što za posljedicu ima trzanje mišiča ruku i nogu a posebno pečenje u predjelu prstiju nogu što pomalo postaje neizdrživo bolno. Kao terapiju koristim Amyzol 25mg ili analgetike, ali nažalost ta terapija mi nije baš od pomoći. Molio bih da mi sugerirate neku drugu terapiju ili način na koji si mogu olakšati bol. Unaprijed zahvaljujem.

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Većina bolesnika sa šećernom bolešću ima dijabetičku polineuropatiju koja se može manifestirati različitim simptomima, a najčešći su osjećaj trnjenja, mravinjanja, grčeva i bolova u udovima. U liječenju je nužno što bolje regulirati šećernu bolest, primijenjuju se lijekovi koje ste naveli, vitamini B kompleksa, te fizikalna terapija.