Neurologija

difuzno dizritmičan nalaz

jelenko18

Poštovani,
zanima me tumačenje eeg nalaza:
srednjevoltažna osnovna aktivnost je u miješanom alfa i bržem beta ritmu.
Slabije se blokira otvaranjem očiju.
Difuzno javljanje sporih valova od 4-5 Hz bez jasnih asimetrija preko svih regija.
Generaliziranih paroksizmalnih izbijanja se ne nalazi.
Na FS i HV bez promjena.
Difuzno dizritmičan nalaz.
Dijagnoza je cepgalalgia, imam 27 godina i unatrag 2 mjeseca bolne migrene, većinom izazvane stresom. Neurologu mogu tek za mjesec dana na red i u međuvremenu učiniti pretragu hormona štitnjače. Privremena terapija od strane psihijatra od jučer xanax 0,5mg.
Unaprijed se zahvaljujem,
Jelena Pintar

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

EEG koji opisujete nije dramatičan niti zabrinjavajući i vezan je uz glavobolje. Što se tiče glavobolja one zahtjevaju liječenje preventivnog karaktera i liječenje u ataci bolova. Xanax nije lijek za glavobolju.