Neurologija

doppler

bokibaba

Poštovani ,
Zamoliobih Vas da mi pojasnite moj nalaz Ekstrakranijski color i power doppler i karotidnih i vertebralnih arterija
Upotrebom color i power dopplera prikazuju se srednje široki lumeni obje ACC, ACI i ACE zadebljanih stijenki.
U proksimalnom dijelu ACI lijevo rubni mješoviti plak koji ne dovodi do signifikantne stenoze krvne žile.
Hemodinamika je u granicama normale.
Transkranijski doppler vertebrobazilarnog sliva TCD VB sliva.
AVD-29
AB-42
AVL-30
TCD VB sliva je u granicama normale .

Zahvaljujem vam Lp Željko

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

Ništa zabrinjavajuće . Imate manju aterosklerotsku naslagu koja je dijelom kalcificirana - Nalazi se uz stijenku krvne žile i ne utječe na cirkulaciju mozga.
Protok u stražnim arterijama vrata također je uredan

bokibaba

Poštovana gđo profesor dr. Brinar
Zahvaljujem Vam se na odgovoru na moje pitanje.
S poštovanjem , srdacan pozdrav ,
Željko Z.