Neurologija

Eeg nalaz

saanja

Poštovani!
Imam dječaka 6,5 god. išli smo neuropedijatru zbog tikova na licu (nos i oči diže gore),ponekad ima glavobolje,i dogodi mu se ponekad da teško izgovara riječi. normalno počne govoriti i na jednom ne može izgovoriti riječ,uzastopno ponavlja prvo ili prva dva slova,i glavom se napreže al nemože izgovoriti. to kratko traje i onda normalno govori..Radili smo eeg i nalaz je ovakav:
EEG.je sporo dizritmičan CFT ,povremeno nakon HV difuzno dizritmičan
EEG/DNN pokazuje šiljke CFT lijevo,povremeno i desno,bez paroksizama,uz aktivnost spavanja.
Dobio je terapiju Arvind 25 mg,do 30.4 pije 1/2 tbl,pa onda 1 tbl,pa od 15.5. 2 tbl navečer..
Molila bih vas vaše mišljenje za gore navedeni nalaz.
Lijep pozdrav i hvala!

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

morate pitanje proslijediti pedijatru