Neurologija

Epi i spolna moc

Danko

Imam 45 godina i od ranog djetinjstva uzimam antiepileptike. Prije nekoliko godina promijenjena mi je terapija, pa sada uzimam Tegretol, Apilepsin i Phemiton. Medjutim, imam osjecaj da mi je i spolna moc opala. Teze postizem i odrzavam zadovoljavajucu erekciju, a i duze vremena mi treba da dozivim orgazam (gotovo uvijek uz "rucnu" stimulaciju). Ovo je narocito izrazeno prva dva sada nakon uzimanja terapije. Je li to s tim u vezi, ili problem moze biti neke druge prirode (godine?).
Unaprijed zahvalan,
Danko

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Preporučljivo bi bilo da se javite urologu (specijalisti za bolesti mokraćnih puteva i muških spolnih organa) koji će Vas pregledati, učiniti potrebne pretrage i na temelju nalaza pronaći uzrok Vaših tegoba. Vrlo je važno da ne prekidate uzimanje propisanih antiepileptika jer samovoljno prekidanje terapije može dovesti do povećanja učestalosti napadaja i do pojave težih oblika napadaja.