Neurologija

FOBIJA!!!

Dora

Poštovani!
Imam 23 god. i već par godina imam problema sa centrom za ravnotežu a kao posljedica toga razvila se i neka vrsta straha, fobije prema izlascima u grad tj. osjećam se jako nesigurno kada sam na nekom otvorenom prostoru a u zadnje vrijeme i prije nego šta izađem van tzn. kada se pripremam počinje me hvatati neki strah koji se pojačava kada izađem. Bila sam kod neurologa koji mi je rekao da se fobije inače rješavaju npr. praxitenima i sličnim tabletama ali s obzirom da sam ja mlada osoba molila bi Vas za odgovor koji su drugi načini riješavanja strahova osim tabletama.
Unaprijed zahvaljujem!!!

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Fobija se osim lijekovima može pokušati liječiti psihijatrijskim metodama, pa bih Vam savjetovao da svoje pitanje postavite na psihijatrijski forum.