Neurologija

glaukom

Lili

Mojoj 60-godisnjoj majci izmeren je ocni pritisak -vrednost 2,45 a utvrdjeno je pretragama da joj je vidno polje u redu, a ocni nerv je neostecen. Molim Vas, da mi objasnite tok bolesti (neizlecivo, izlecivo, terapija)kao i sanse da sacuva vid u narednih godina (koliko godian moze pod odgovarajucu terapiju sacuvati vid). Koje su kapi najbolje u odrzavanju pritiska i dali igde postoji lek, operacija ili bilo sto sto b moglo joj pomoci!
Mnogo, mnogo hvala!
P.S. Najkorisni sajt u koi sam ikad upala, zahvaljujuci Teni!

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Glaukom je bolest karakterizirana povišenim očnim tlakom. Za detalje o toj bolesti savjetovao bih Vam da se javite specijalisti za očne bolesti (oftalmolog/okulist).

marina

Stovani,

Zanima me da li ce i kada na vasem site-u biti moguce dobiti odgovore na probleme oftalmoloske prirode. Ispricavam se ako ovo pitanje nije upuceno pravoj osobi.

Hvala.