Neurologija

glava/kosa/upala mozga?? mit??

dada20

bok,
nisam sigurna gdje da smjestim pitanje ali stvarno me više živciraju stalno neki mitovi starijih pa da vas pitam jer je vezano za pranje kose happy
jeli istina da se ako se s mokrom kosom izađe vani može dobiti upala mozga?ja sam mislila da upalu mozga uzrokuju bakterije i virusi a ne mokra kosa.
naravno da po zimi ne izlazim vani mokre kose ali ljeti je nikad ne sušim,čak ni kad u stanu radi klima.
može li biti štetno stajanje s mokrom kosom u klimatiziranom prostoru ako je temperatura na razumnih 26°C?
i najbitnije zašto kažu da se kosa ne smije prati za vrijeme menstruacije?ja perem pa mi nikad ništa nije bilo. happy
stvarno me zbunjuju ovakve stvari
unaprijed hvala na odgovoru i oprostite na malo glupom pitanju big-smile

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

Imate pravo mokra kosa neće izazvati upalu mozga no može izazvati upalu živca pa to može uzrokovati jake zatiljne glavobolje, posebno ako ste izloženi vjetru i hladnoći. Naravno da možete prati kosu za vrijeme menstrualnog ciklusa.