Neurologija

Glavobolja lijeve strane glave

drage88

Molim Vas za pomoć, unazad mjesec dana imam česte glavobolje samo lijeve strane glave, iznad lijevog oka i pokraj lijevog oka ( sljepoočnica ) bol se proteže od oka prema unazad, nekad je zatezajuca nekad pulsirajuća. Primjetila sam da u zadnje vrijeme slabije vidim na lijevo oko, magli mi se sve i povezala sam to s tim. Osim toga imam poremećaj hormona, nezaposlena sam pa sam većinu vremena u kući u zatvorenom prostoru, dosta često naprežem oči kada gledam televiziju. Molim Vas da mi kažete dali je išta od ovih simptoma povezano sa tom glavoboljom, da nije nešto ozbiljnije Hvala!

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

Bol u lijevoj polovici glave pulzirajućeg karaktera često zahvaća i oko tako da se tu može naći povezanost. Drugo je pitanje da li je to bol u oku koja se javlja pri pomicanju očne jabučice i da li je to vezano sa zamaglenošću vida. Tada to može biti upala očnog živca.
Prema opisu više izlega kao migrenska glavobolja lijeve polovice glave.
Svakako javite se na neurološki pregled.