Neurologija

Pomoc!

Nera32

Postovana Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.
Do prije 15 dana krenuli su simpt.u vidu trnjenja u nogama,oko stomaka,imam probleme s mokrenjem,na terapiju od Dexamethasonma simp.su bili blazi.Radila sam MR L-S i nalaz pokazuje leziju unutar konusa medule spinalis(upalni proces)Prof.dr.Jurica Papa.Svakako preporucuje da se uradi ponovno MR al sa kontrasnim sredstvom.Meni su se simptomi pogorsali nakon prestanka primanja dexamethasona.Neznam sto da radim?

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

Draga gospođo,
Vaše stanje nije za čekati . Morate se javiti na neurološki pregled i obradu. Navedeni simptomi i nalaz MR-a mogu biti uzrokovani upalnom promjenom bijele tvari mozga , sarkoidozom ali i tunorskim procesom. Niste naveli kakav je nalaz ostalih dijelova živčanog sustava: mozga , vratne i prsne kralježnice koji je u postavljanju promjene u konusu izuzetno važan za dijagnozu.