Neurologija

utrnulost u mišiću

paulina122

u manjem dijelu mišića ispod stražnjice osjećam utrnulost ,nešto poput anestezije ? pomoć ? treniram gimnastiku već 7 mjeseci,ima li to kakve veze ??

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

može imati veze da se istegnula mišić ili ste nekim pokretom kralježnice uzrokovala diskopatiju koja je dovela do utrnulosti mišića. , no tada bi bila popratna i bol koju ne javljate. Također je važno da li se utrnulost širi na okolne mišiće?, da li se mijenja u intenzitetu ili se vježbanjem pojačava.
Ako stanje potraje trebate potražiti pregled neurologa