Neurologija

Herpes pojasni

Dijana

Prije dvije godine moj suprug je dobijo Herpes pojasni na vratu, rana je zacijlila ali bol je neprekidna i nepodnošljiva ,uzimao je razne lijekove i inekcije u vrat za bol protiv živaca ništa mu nepomaže.Molim vas da mi pomognete nekim savjetom. Unaprijed hvala!

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

U nekih bolesnika nakon preboljele herpesne infekcije može nastati postherpetička neuralgija koja je karakterizirana simptomima koje navodite. U takvih bolesnika može se pokušat ublažiti bol npr. primjenom lijekova (npr. karbamazepin), akupunkturom. Preporučljivo bi bilo da se javite neurologu, stručnjaku za bol (ambulanta za bol).