Neurologija

molim vaše mišljenje

sandrakes36

Poštovana
Imam djevojčicu od 9,5 g sa dijagnozom Cephalea , Nevro rizično dijete , Stanje nakon ozljede lijevoga brahijalnog pleksusa , Stanje nakon perinatalnog oštećenja mozga , Patološki EEG - rolandički šiljak .
Unazad 2-3 tjedna dešava joj se promjena u veličini zjenica, lijeva zjenica vidno bude veća od desne , bili smo na očnom pregledu rekli su da je sve uredu . Pa me zanima dali se imam razlog za brigu .
Hvala

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

Pitanje je gdje su promjene zjenice, da li se razvijaju na strani gdje je pri porodu bilo oštećenje brahijalnog pleksusa. Pitam jer navedeni nalaz može ukazivati na iritaciju perifernog simpatičkog živčanog sustava.
Kako se često javljaju smetnje?