Neurologija

Ocitanje EEG nalaza

ms1994

Postovanje,
molim Vas lijepo da mi objasnite sto ovo ocitanje EEG-a znaci, u bolnici mi isto nisu rekli. Upucena sam na temelju sljedecih dg.: Synkopa rec., St post GTKA, Cephalea-migrena i.o., Cysta gl.pinealis, Rathkeova cista, Neuroborreliosis.

EEG:
Srednje voltazna osnovna cerebralna aktivnost je u mijesanoj alfa frekvenciji. Reakcija vizualnog blokiranja je dobro izrazena. Difuzno se interponiraju sporije, visevoltazne i povremeno zasiljene aktivnosti 5-7 Hz do 50 mokroV bolje vidljivo lijevo frontotemporalno uz tek naznacenu tendenciju grupiranja preko ovje hemisfere uz elemente abortivnog siljak val kompleksa 4-5 Hz do 75 mikroV. Na FS i HV promjene anlogne.

Zakljucak:
Nalaz je difuzno disritmicki promijenjen sa lateralizacikom lijevo frontotemporalno uz tek naznacenu paroksizmalnu tendenciju s elementima abortivnog siljak val kompleksa brze varijante.

Unaprijed hvala!

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

Pa nalaz EEG je promjenjen. EEG je nalaz koji je specifičan za epilepsiju ako postoji epileptogena aktivnost u kliničkoj simptomatologiji , u posttraumatskim stanjima i u metaboličkim poremećajima. Patološki nalaz EEG-a uz dijagnoze koje su navedene , a zaista ih ima puno zahtjevaju obradu magnetskom rezonancijom.