Neurologija

Multiplex

Snjezana

Dugo je vremena proslo, skoro godinu dana i tek vam sada zahvaljujem na
odgovoru. U medjuvremenu stanje se popravilo, a narocito poslije
rehabilitacij uVarazdinsim toplicama. Ostalo je mnogo od pogorsanja, ali na
sve se covjek privikne. Hod mi je otezan desnom nogom, desna ruka je
slabija, ali se vratila koddinacija.Umor je prisutan, ali se dosta odmaram,
vjezbam svako jutro/umjereno/, vozim sobni bicikl. Kada legnem osjecam
napetost u ramenima i rukama, a po nekoliko dana i pulsirajuce strujanje
kroz desnu nogu/to me jako nervira/. Mokracu ponekad nemogu zadrzati,
anekoiko puta i stolicu. Nekada mi je mokrenje otezano /u tankom mlazu/, a
ponekad nocu se nemogu izmokriti iako imam nagon.Prije nekoliko dana bila
sam na redovnoj kontroli, ali na veliku zalost dobila sam drugog
doktora/predhodni je otisao u privatnike. Sto god sam od novog doktora
trazila/ preporuku za rehabilitaciju u toplicama, savjet za lijek
betainterferon/ odgovor je bio da me malo poznaaje i da mora proci iyvjesno
vrijeme da se vidi tok moje bolesti/sto se tice betainterferona/ i da ja
dobro fizicki izledam i djelujem. Kazala sam da se bojim da moja bolest
neprijedje kriterije ya dobivanje lijeka i da mi je prethodni lijecnik
bolest ocijenio oko ocjene 5.Sto Vi o svemu tome mislite i da li cu imati
pravo na betainterferon, koji si prije nisam mogla priustiti. Jos sam puna
pitanja, ali ya sada toliko.Zahvalna unaprijed.
P.S. Kakvo pogorsanje bi trbala osjetiti da se ranije javim na pregled i
Vase misljenje da li bi mogla dobiti invalidsku mirovinu.

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Za propisivanje betainterferona postoje točno određeni i propisani kriteriji. Na temelju pregleda, uvida u tijek Vaše bolesti i u nalaze učinjenih pretraga Vaš neurolog će procijeniti da li bi Vama taj lijek bio od koristi. Mišljenje o invalidskoj mirovini nije moguće dati na ovaj način, to može učiniti samo Vaš liječnik u konzultaciji s Vašim neurologom.