Neurologija

nalaz eeg-a

turok1712

Poštovani
Radi se o novorođenčetu starom 14 dana.Beba je strasno pospana slabo reagira na podrazaje,mlitava i dosta slabo jede.CT mozga je uredan kao i svi ostali nalazi.Danas su stigli nalazi eeg-a pa vas molim da mi ih rastumacite.
Nalaz-snimano u pospanosti i spavanju.Osnovna cerebralna aktivnost je theta kontinuirana iregularnih amplituda.Tijekom snimanja izdvajaju se zasiljene formacije i šiljak val kompleksi obostrano ali diskretno više iznad desne hemisfere te mjestimice generalizirano.Prisutni su k-kompleksi vretena spavanja.Nema jasne asimetrije.Zaključak-spavanje,susp žarište desno koje se generalizira.

Hvala unaprijed

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

Molim Vas ovo pitanje uputite neuropedijatru.
Samo da Vas umirim EEG ne mora značiti ništa loše , jer su iregularnosti u tako malog djeteta normalna pojava., a i označeno je da se samo sumnja na oštećenje u desnoj hemisferi mozga.