Neurologija

neuropedijatar

koral

Imam pitanje imam dijete staro dvije godine i tri mj koje još nije progovorilo konkretno me zanima da li i kojom pretragom snimanja glave bi se moglo utvrdit da li je sve u redu sa mentalnim stanjem djeteta da ga pustim ako je sve ok da sam progovori kad bude htio jel sam se več naslušala svakakvih nagađanj

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

Ako se dijete normalno ponaša , razumije i normalno se razvijalo progovoriti će. Prepraga koja može dati podatak osim pedijatrijskog pregleda je MR mozga na koji će Vas sigurno u slućaju indikacija uputiti pedijatar koji vodi dijete