Neurologija

Niski tlak?

JASNA

Poštovani,

Imam 39 godina, relativno sam zdrava osim što imam niski tlak (100/60 ili 90/50) ali koji je (kaže liječnik) još uvijek "u granicama normale".
Nedavno sam počela sa laganim vježbama za oblikovanje. Nema velikog napora, ali nakon vježbanja u predjelu sljepočnica me počne boljeti glava. Kad prstima pritisnem ta mjesta bol se smanji. To traje petnaestak minuta i nakon toga bol prestaje. Je li to nešto zabrinjavajuće?
Zahvaljujem na odgovoru.

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Glavobolja je najčešći postojeći simptom. Nema osobe koja nije barem nekoliko puta u životu osjetila neke vrste glavobolja. Nizak tlak bi mogao biti potaktad uzrok i glavoboljama. Međutim, svaka glavobolja zahtijevala bi pregled neurologa, pa se svakako javite liječniku.