Neurologija

objasnjenje

sanela

snimala sam glavu i na nalazu pise,osnovana aktivnost dobro izrazena
srednje voltaze,dominira9-10cps.
nista znacajnije u toku aktivacije (HV)
eeg nalaz je u granicama normale
jos jedno pitanje
meni zuji u usima i glavi
a u desnom uhu malo bisi kao kuckanje
citala sam u novinama da je to tinitus
e kakva je bolest tinitus i da li se umire od nje.
hvala unaprijed.

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Nalaz elektroencefalograma (EEG) koji opisujete je u granicama normale. Tinitus je latinski naziv koji oznacava osjecaj zujanja u usima. Preporucio bih Vam pregled kod otorinolaringologa (specijalista za bolesti uha, nosa i grla) i kod neurologa.

sanela

ja sam sve to obisla,ali nista
zato sam vas pitala sta je tinitus i da li je opasan

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Kao sto sam naveo tinitus je latinski naziv za osjecaj zujanja u uhu. Kao izolirani simptom tinitus ne bi trebao biti opasan, pogotovo ako su Vam svi ostali neuroloski i otorinolaringoloski nalazi uredni.